Jeśli chcesz napić się naprawdę dobrego alkoholu, to nie szukaj go na półkach w biedronce, bowiem tam go na pewno nie znajdziesz. Weźmy na przykład taki cognac, którego możesz spotkać różne rodzaje, nawet we wspomnianym wyżej dyskoncie, niemniej jednak możesz zapomnieć o takim wyśmienitym smaku jak oryginał.

W takim razie gdzie możesz posmakować jakże prawdziwego cognac? Oczywiście kupując bezpośrednio u producenta, albo w dobrych restauracjach. Dopiero wtedy będziesz mógł ocenić czy rzeczywiście jest lepszy od standardowych alkoholi. Co prawda, jeśli zechcesz kupić sobie butelkę bądź dwie, to musisz być przygotowany na nieco większy wydatek, ponieważ cognac do najtańszych trunków nie należy. O ile oczywiście mówimy o takim prawdziwym i fermentowanym według sprawdzonych receptur, które znane są od całych wieków i wbrew pozorom nic się szczególnie nie zmieniło. Wtedy masz gwarancję, że raczysz swoje gardło bardzo dobrej jakości alkoholem i można mieć przyjemność z jego degustacji.

  1. Sklepy Specjalistyczne: To prawdziwe mekki dla miłośników alkoholu. Osoby obsługujące takie sklepy zazwyczaj są znawcami tematu i mogą udzielić cennych rad. Ceny mogą być tu jednak nieco wyższe.
  2. Sieciowe Sklepy Alkoholowe: Takie jak „Alkohole Świata” czy „Dom Whisky”. Tam też możesz liczyć na szeroki wybór i profesjonalną obsługę.
  3. Internet: Możliwości są niemal nieograniczone. Serwisy jak Winezja.pl czy sklepy internetowe dużych sieci to miejsca, gdzie możesz znaleźć koniaki z całego świata.
  4. Delikatesy: Takie jak Alma czy Piotr i Paweł często mają w swojej ofercie naprawdę dobre alkohole.

Cena i Parametry Techniczne

  • Cena: Za dobrą butelkę koniaku w Polsce zapłacisz od około 150 zł w górę. Ceny mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych za bardzo stare i szlachetne egzemplarze.
  • Zawartość alkoholu: W granicach 40%.

Co Wybrać?

Koniak to napój produkowany w określonym regionie Francji, a jego jakość często odzwierciedlają oznaczenia jak VS (Very Special), VSOP (Very Superior Old Pale) czy XO (Extra Old).