Piwo EB to trunek szczególnie ceniony w latach 90. XX wieku. Był to wówczas jeden z najpopularniejszych wyrobów w Polsce. W 2015 roku marka postanowiła przywrócić to piwo na rynek, nie osiąga ono jednak tak spektakularnych sukcesów, jak 30 lat temu. Warto więc zadać sobie pytanie, czy powodem tej zmiany jest jakość tego piwa, czy może my, konsumenci, mamy większe wymagania?
Od producenta piwa EB
Piwo to dostępne jest w puszkach o pojemności 500 ml, oraz w butelkach o pojemności 300, oraz 500 ml. Zawartość alkoholu w tym wyrobie wynosi 5%.
W skład EB wchodzi: woda, słód jęczmienny, chmiel oraz ekstrakt z chmielu.
Osobiste odczucia
Zdecydowanie smak tego piwa nawet w minimalnym stopniu nie spełnił moich oczekiwań. Zarówno aromat, jak i posmak są niezbyt przyjemne. Wyrób ten w żadnym stopniu nie zachęca do jego konsumpcji. Moim skojarzeniem po degustacji było wrażenie, że piwo to jest w dość dużym stopniu rozcieńczone. Spożywanie tego piwa było bardziej karą, aniżeli faktyczną przyjemnością.
Podsumowanie po wypiciu piwa EB
Niska popularność EB w dzisiejszych czasach zdecydowanie spowodowana jest jego jakością. W przypadku tego piwa właściwie nie ma cechy, która zachęciłaby mnie do jego ponownego zakupu. Zarówno aromat, jak i smak, nie przynoszą żadnych pozytywnych doznań konsumpcyjnych.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.